FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop czy PC vel blaszak

Laptop czy PC
Laptop
32%
 32%  [ 8 ]
PC
68%
 68%  [ 17 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Tomek 
technical monster


Auto: Honda Civic
Skąd: Polska
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lip 2004
Posty: 1414
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:11   

siwy napisał/a:
Polacy wolą komputery przenośne


Taka moda, laptopy tanieją.
Co do tematu laptop vs. PC: tylko pc. Ogromnym plusem laptopa jest jego poręczność. Dla mnie tyle zalet :mrgreen:
_________________
49KM + 62Nm + 270kg + 4x4 = :mrgreen:

MEBLE KUCHENNE NA ZAMÓWIENIE
 
 
 
Piki 
technical monster
inżynier :P


Auto: A4 Allroad
Skąd: Czuby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 1375
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:13   

Cytat:
Do MediaCenter najkożystniej jest teraz kupić PS3, zainstalować linuxa i mieć wszystko w jednej skrzynce, za 1200zł. Obsluguje DivX, WMA, DVD, BD i mase innych standartów w tym WWW. Fakt instalacja jest linuxa jest trochę kłopotliwa dla mniej ogarniętego usera

Masz jakieś linki do tej przeróbki? Gwarancja pewnie odpada po tym? Rozumiem że wszsytkie filmy mogę odpalić z poziomu linuksa dzięki jakimś codec packom?
_________________
CENTRUM.FM
Whose Line Is It Anyway :mrgreen:
 
 
 
daniel 
technical monster
hondatech.pl


Auto: CRV
Skąd: Czechów
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 1493
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:20   

siwy napisał/a:

daniel napisał/a:
A laptopy to chyba do montażu filmów nagranych komórką się nadają....
no nie rozsmieszaj mnie :-) moj laptok duuuuzio potrafi


Może i potrafi, ale ile mu to zajmuję czasu.
pod względem wydajności to przepaść
_________________
www.hondatech.pl

Piszę poprawnie po polsku


あなたの車についての議論
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 15:21   

Piki napisał/a:
Cytat:
Do MediaCenter najkożystniej jest teraz kupić PS3, zainstalować linuxa i mieć wszystko w jednej skrzynce, za 1200zł. Obsluguje DivX, WMA, DVD, BD i mase innych standartów w tym WWW. Fakt instalacja jest linuxa jest trochę kłopotliwa dla mniej ogarniętego usera

Masz jakieś linki do tej przeróbki? Gwarancja pewnie odpada po tym? Rozumiem że wszsytkie filmy mogę odpalić z poziomu linuksa dzięki jakimś codec packom?


http://www.ps3forum.pl/in...aef&showforum=8
Gwarancja zostaje, Sony pozwala instalować inny os na swojej konsoli.
_________________
 
 
 
DTM 
drifter


Auto: Audi A3 1.9TDi
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 287
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 16:41   

siwy napisał/a:
tylko jak ja kupowalem laptopa mistrzu czang to takiej grafy jak 8800 nie było :-) wiec jak to sie mowi stfu :)

Wspominales ze pol roku temu a wtedy 8800M juz sie pojawialy tylko jak wiadomo nie w polsce :P Mimo to w tym samym czasie juz byly 8600M GT z pamieciami GDDR3 ktore sa znacznie wydajniejsze niz ten Twoj 8400M GS ktory to jest najslabszym modelem z rodziny 8xxx Nvidi :P

siwy napisał/a:
po za tym to nie jest sprzet do grania, ja lapka kupilem do roboty, mial miec dobra baterie i dawac sobie rade. a moje oczekiwania spelnia w 120%.
jakbym chcial laptopa do grania to napewno bylo by to cos lepszego.

Ja wszystko rozumiem :spoko: tylko chcialem zwrocic uwage ze ten Twoj laptop jest taki "identyczny" w porownaniu ze stacjonarka Fafo jak Fiat w porownaniu z Ferrari :haha:
Do tego pisanie "...z karta 512..." troche smiesznie wyglada ;) jak: mam samochod z silnikiem 110 :haha:

Tak przy okazji - ile wytrzymuje Ci ten laptop z ta bateria 7200 przy standardowym uzytkowniu (przegladarka, komunikator, edytor tekstu + muzyka w tle)?

MACIOR komp :spoko:
_________________
A3 1.9 TDi
 
 
 
kwachus 
drifter


Auto: Seat Toledo
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 247
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 20:43   

jest specjalnie na ps3 napisany linuks Yellow dog LINK

ale wiele jest innych dystrybucji linuksa na ps3 a instalacja jest nawet w miare oto F.A.Q jak zainstalowac Polecam ferode lub yellow :)
_________________
http://www.xboxlc.com/car.../kwach%20pl.jpg
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 10:18   

DTM napisał/a:
Ja wszystko rozumiem :spoko: tylko chcialem zwrocic uwage ze ten Twoj laptop jest taki "identyczny" w porownaniu ze stacjonarka Fafo jak Fiat w porownaniu z Ferrari :haha:
Do tego pisanie "...z karta 512..." troche smiesznie wyglada ;) jak: mam samochod z silnikiem 110 :haha:
ja pisalem ze jest identyczny? i porownywalem go do stacjonarki fafo(cokolwiek to jest?) Nie, wiec daj se na luz. Ja tylko chce tutaj coponiektorym zwrocic uwage ze laptopy nawet za srednia kase "daja rade". zreszta, moge sie nie odzywac, bo widze ze wszedlem na teren posiadaczy puszek, ktorzy moga sie spakowac w 5sek zajmujac malo miejsca i pojechac sobie na drugi koniec polski z podrecznym bagazem i w dodaktu w czasie drogi moga sobie posurfowac w sieci :fucku:

napisalem jak napisalem - ucieklo mi, trudno, ale czy to jest powodem zeby szydzić to nie wydaje mi sie. Oczywiscie ze PCty sa LEPSZE, bo zawsze jest cos bardziej wydajnego, lepiej schlodzonego, ale za rozsadna cene kupujac zestaw PC i laptoka, to wychodzi bardzo porownywalnie.
po za tym oszczednosc pradu :D


Cytat:
Tak przy okazji - ile wytrzymuje Ci ten laptop z ta bateria 7200 przy standardowym uzytkowniu (przegladarka, komunikator, edytor tekstu + muzyka w tle)?
caly czwartek wytrzymal mi na baterii, na uczelni bo nie wzialem zasilacza - neurologie, i pozniej 2,5h wykladow - gdzies okolo 3,5-4,5h pracy (wiadomo ze mial troche przerwy, wiec okreslic dokladnie nie moge), ale nie padl na uczelni :) jeszcze w domu troche na nim posurfowalem :)


daniel napisał/a:
Może i potrafi, ale ile mu to zajmuję czasu.
pod względem wydajności to przepaść

rozumiem ze wiesz lepiej :-) i dlatego używasz tak wyważonych słów? PRZEPAŚĆ to przepaść, mam podobnej klasy PC w domu i ja osobiscie widze roznice, choc PC jest troszeczke slabszy, ale laptok jest szybszy - co daje pewne zdecydowane wyważenie :-) Kwacho tez moze potwierdzic ze jak na lapka sredniej klasy to daje rade.
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:14   

Andrzejku nie kłóć się bo CS nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności, zresztą laptopa masz chyba z C2d na pokładzie, a w domu A64 X2 jak mnie pamięć nie myli.
_________________
 
 
 
DTM 
drifter


Auto: Audi A3 1.9TDi
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 287
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 21:49   

siwy napisał/a:
ja pisalem ze jest identyczny?

wroc sobie na 2 strone i przeczytaj jak nie pamietasz co pisales 4 dni temu :P
siwy napisał/a:
i porownywalem go do stacjonarki fafo(cokolwiek to jest?)

tak mozna wywnioskowac z Twojej "tamtej" wypowiedzi a Fafo to uzytkownik tego forum :roll:
siwy napisał/a:
Ja tylko chce tutaj coponiektorym zwrocic uwage ze laptopy nawet za srednia kase "daja rade".

Daja, daja ale porownywac je do stacjonarki z "mocniejsza" grafika to troche nieporozumienie zwlasza ze tak jak MACIOR napisal CS to zaden wyznacznik.
Cytat:
zreszta, moge sie nie odzywac, bo widze ze wszedlem na teren posiadaczy puszek, ktorzy moga sie spakowac w 5sek zajmujac malo miejsca i pojechac sobie na drugi koniec polski z podrecznym bagazem i w dodaktu w czasie drogi moga sobie posurfowac w sieci :fucku:

Akurat ja ciagle pracuje na laptopie - na stacjonarce siedze tylko w pracy i w domu raz na 3 tygodnie jak chce pograc w ET, badz zarchiwizowac dane z lapka.

Mimo to nadal twierdze ze najlepiej kupic laptopa z zintegrowana grafika w niewielkich pieniadzach i do tego stacjonarke z lepsza grafika :spoko:
_________________
A3 1.9 TDi
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 22:10   

DTM napisał/a:
siwy napisał/a:
ja pisalem ze jest identyczny?

wroc sobie na 2 strone i przeczytaj jak nie pamietasz co pisales 4 dni temu :P


fakt, napisalem ze wydalem tyle i tyel za identycznego laptopa, no prawie identycznego, jestem pewny ze na pewno tak zle nie wypada. szczegolnie ze ja kupowalem laptopa we wrzesniu/pazdzierniku... za naprawde nie duze pieniadze.


a ze pomylilem numerki kart i porownalem sie niechcacy do super hiper karty graficznej (ktora chyba ma troche duzo mniej pamieci niz moja super hiper gowniana) to nie wiem czy to obraza majestatu.

porownuje z CSem bo w CSa sobie pykam i jest to jedyna gra, obrabiam troche filmow, troche muzyki, glownie praca biurowa + troche multimediow.

jest okej.


co do ostatniego zdania: itam, lepiej kupic laptoka + konsole do gier
_________________
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 22:30   

siwy napisał/a:


co do ostatniego zdania: itam, lepiej kupic laptoka + konsole do gier



Pudło, laptop, konsola - idealna konfiguracja :mrgreen:
_________________
 
 
 
DTM 
drifter


Auto: Audi A3 1.9TDi
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 287
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:14   

siwy napisał/a:
a ze pomylilem numerki kart i porownalem sie niechcacy do super hiper karty graficznej (ktora chyba ma troche duzo mniej pamieci niz moja super hiper gowniana) to nie wiem czy to obraza majestatu.

Te numerki sa wazniejsze niz super hiper ilosc pamieci ktora w laptopach o niczym nie swiadczy (pamiec na grafice przydaje sie przy duzych rozdzielczosciach a te w laptopach sie rzadziej spotyka a nawet jak sa to zazwyczaj sam uklad jest ogranicznikiem "wydajnosci") - po 2 nie masz 512MB tylko mniej, wiekszosc jest dobierana z ramu a w tamtej grafice te 384MB znajduje sie na grafice - niby taka niewielka roznica a w osiagach kolosalna :P
_________________
A3 1.9 TDi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam